Scottish Amateur Football Association

RJM Sports Scottish Amateur Cup and Sunday Trophy Draws

 

 


 

  

RJM Sports Scottish Amateur Cup 2018/19

 

RJM Sports Scottish Amateur Cup
2nd Round Draw
Ties Scheduled for Saturday 6th October 2018

 

1. AFC Milngavie (GGPAFL) v AM Soccer AFC (KoFAFA)
2. Alva AFC (S&DAFA) v Stoneywood East End AFC (AAFA)
3. Arbroath HSFP AFC (MAFA) v Rattrays XI AFC (AAFA)
4. Ardrossan Castle Rovers AFC (Ayrshire AFA) v Langlee AFC (BAFA)
5. Armadale Thistle AFC (LEAFA) v Barca Milton '97' AFC (LEAFA)
6. Arthurlie AFC (CSAFL) v Montrose AFC (MAFA)
7. Auchtermuchty Bellvue AFC (KoFAFA) v St. Mungo's AFC (Cale)
8. Bannockburn AFC (CSAFL) v Clydebank AFC (CSAFL)
9. Barnhill AFC (MAFA) v Cockenzie Star AFC (LEAFA)
10. Barony of Blackhall AFC (SSMAFL) v Calderglen AFC (GGPAFL)
11. Barrhead Arky AFC (SAFL) v Blochairn Star AFC (SSMAFL)
12. Belleaire AFC (GGPAFL) v Blantyre RGM AFC (CSAFL) or Duncanrig AFC (SAFL)
13. Bervie Caledonian AFC (AAFA) v Westdyce AFC (AAFA)
14. Bishopton AFC (GDSMAFL) v Westfield Colts AFC (S&DAFA)
15. Braehead AFC (GDSMAFL) v Ratho Athletic AFC (LEAFA)
16. Breadalbane AFC (PAFA) v Westercommon Star AFC (SSMAFL)
17. Bridge of Earn AFC (PAFA) v Blackthorn Rovers AFC (SSMAFL)
18. Burntisland United AFC (KoFAFA) v Kemnay Youth AFC (AAFA)
19. Burrelton Rovers AFC (PAFA) v Minishant AFC (Ayrshire AFA)
20. Cambria AFC (Cale) v Hilltown Hotspur AFC (DSMAFL)
21. Campbelltown Pupils AFC (SAFL) or Winlinton Wolves AFC (Ayrshire AFA) v Kinross AFC (KoFAFA)
22. Castlemilk BC AFC (SAFL) v Glasgow South AFC (SSMAFL)
23. Catrine AFC (Ayrshire AFA) v West Kilbride AFC (Ayrshire AFA)
24. Clermiston Star AFC (LEAFA) v Cleland AFC (GDSMAFL)
25. Clydeside Athletic AFC (GCAFA) v Third Lanark AFC (CSAFL)
26. Colquhoun United AFC (GGPAFL) v Fossoway AFC (KoFAFA)
27. Colville Park E AFC (CSAFL) v Carbrain Boys AFC (S&DAFA) or Eastwood Parkmount 'B' AFC (GGPAFL)
28. Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA) v Queensferry Athletic AFC (LEAFA)
29. Cowie Thistle AFC (AAFA) v Pennies AFC (S&DAFA)
30. Crosshill Thistle AFC (Ayrshire AFA) v Ardeer West Recreation AFC (Ayrshire AFA)
31. Crosshouse Waverley AFC (Ayrshire AFA) v Alba Thistle AFC (SAFL)
32. Dalziel AFC (Cale) v Pencaitland AFC (LEAFA)
33. Doune Castle AFC (Cale) v Southside AFC (SSMAFL)
34. Drumchapel United AFC (GDSMAFL) v Tollcross Thistle AFC (LEAFA)
35. Drumchapel United PYM AFC (CSAFL) v Fintry AFC (MAFA)
36. Drumpellier Thistle AFC (S&DAFA) v Dunipace AFC (S&DAFA)
37. Dumbarton Academy FPs AFC (Cale) v Port Glasgow OBU AFC (SAFL)
38. Dundee City AFC (DSMAFL) v Occidental AFC (DSMAFL)
39. Dynamo East Kilbride AFC (GGPAFL) v Symington Caledonian AFC (Ayrshire AFA)
40. East Dunbartonshire AFC (SSMAFL) v Echt AFC (AAFA)
41. East Kilbride Thistle AFC (SSMAFL) v Helensburgh AFC (GGPAFL)
42. East Kilbride YM AFC (Cale) v Rosyth AFC (KoFAFA)
43. Eastfield AFC (CSAFL) v Ardencaple AFC (CSAFL)
44. Eddlewood AFC (Cale) v Royal Union AFC (GCAFA)
45. Edinburgh Star AFC (LEAFA) v North Glasgow Colts AFC (SAFL)
46. Edinburgh University AFC (LEAFA) v Pittenweem Rovers AFC (KoFAFA)
47. EKRR AFC (GGPAFL) v Alyth AFC (PAFA)
48. Erskine United AFC (GGPAFL) v Lochee United AFC (MAFA)
49. Faithlie United AFC (AAFA) v Craigshill Thistle AFC (LEAFA)
50. Fallin AFC (CSAFL) or Newpark AFC (S&DAFA) v Southside AFC (CSAFL)
51. Fauldhouse AFC (LEAFA) v AS Airdrie AFC (SSMAFL)
52. FC Argyle (SAFL) v Largs Thistle AFC (Ayrshire AFA)
53. FC Kettledrum (DSMAFL) v Balmoral United AFC (PAFA)
54. Ferguslie Star AFC (SAFL) v Craigie AFC (PAFA)
55. Fordbank Star AFC (GGPAFL) v St. David's AFC (GCAFA)
56. Giffnock North AAC AFC (Cale) v Kirriemuir Thistle AFC (MAFA)
57. Glasgow University AFC (Cale) v Woodside AFC (AAFA)
58. Glenburn Miners Welfare AFC (Ayrshire AFA) v Broughty United AFC (MAFA)
59. Goldenhill AFC (SAFL) v AFC Ravenscraig (SSMAFL)
60. Gordon AFC (BAFA) v Bowhill Rovers AFC (KoFAFA)
61. Greenlaw AFC (BAFA) v Murieston United AFC (LEAFA)
62. Greenock HSFPs AFC (SSMAFL) v Lumphinnans United AFC (KoFAFA)
63. Greig Park Rangers AFC (KoFAFA) v Cumnock AFC (Ayrshire AFA)
64. Gryffe Thistle AFC (GCAFA) v Dysart AFC (KoFAFA)
65. Harestanes AFC (CSAFL) v Bellfield AFC (Ayrshire AFA)
66. Hearts of Beath AFC (KoFAFA) v Viewfield Rovers AFC (Cale)
67. Hurlford AFC (Ayrshire AFA) v Luncarty ASC AFC (PAFA)
68. Insch AFC (AAFA) v Valleyfield AFC (KoFAFA)
69. Irvine Meadow AFC (Ayrshire AFA) v Rhu AFC (Cale)
70. Kemnay AFC (AAFA) v Carnoustie Panmuir YM AFC (MAFA)
71. Kennoway AFC (KoFAFA) v Fintry Athletic AFC (DSMAFL)
72. Kilbride Thistle AFC (Ayrshire AFA) v UB United AFC (SSMAFL)
73. Kilmarnock AFC (Ayrshire AFA) v Shawbridge AFC (SSMAFL)
74. Kings Park Rangers AFC (SAFL) v Campsie Minerva AFC (CSAFL)
75. Kintore AFC (AAFA) v Newshot AFC (GGPAFL)
76. Langcraigs AFC (GGPAFL) v Jeanfield Swifts AFC (PAFA)
77. Libertine Accies AFC (GDSMAFL) v Strathmiglo United AFC (KoFAFA)
78. Linlithgow Rose CFC AFC (LEAFA) v Hawick Waverley AFC (BAFA)
79. Lowson United AFC (MAFA) v Symington Tinto AFC (Cale)
80. Menzieshill AFC (MAFA) v Hurlford Thistle AFC (Ayrshire AFA)
81. Mill AFC (LEAFA) v Sandy's AFC (LEAFA)
82. Milngavie Wanderers AFC (Cale) v St. Monans Swallows AFC (KoFAFA)
83. Milton Sports Club AFC (Cale) v Linlithgow Thistle AFC (LEAFA)
84. Morgan Academy FPs AFC (MAFA) v Letham AFC (PAFA)
85. Mossblown Boswell AFC (Ayrshire AFA) or Springhill AFC (S&DAFA) v Auchterarder Primrose AFC (PAFA)
86. Motherwell Thistle AFC (SAFL) v Drumchapel AFC (CSAFL)
87. Musselburgh AFC (LEAFA) v Pathhead AFC (LEAFA)
88. Musselburgh Windsor AFC (LEAFA) v East Kilbride AFC (SSMAFL)
89. Newcraighall Leith Victoria AFC (LEAFA) v Glendale AFC (AAFA)
90. Newport AFC (MAFA) v Greenock HSFP AFC (CSAFL)
91. Newton Vale AFC (CSAFL) v Wishaw HSFPs AFC (CSAFL)
92. Newtonhill AFC (AAFA) v Dailly AFC (Ayrshire AFA)
93. Nico's AFC (SSMAFL) v Uddingston AFC (SSMAFL)
94. North Merchiston Vale AFC (LEAFA) v John Street AFC (GGPAFL)
95. Oban Saints AFC (SAFL) v St. Johns AFC (PAFA)
96. Olympique Energetik Cambuslang AFC (GCAFA) v Cambusnethan Talbot Community AFC (CSAFL)
97. Parktool Athletic AFC (DSMAFL) v Bank of Scotland Strollers AFC (LEAFA)
98. Petershall Villa AFC (SSMAFL) v Drongan United AFC (Ayrshire AFA)
99. Quayside Thistle AFC (SSMAFL) v Cupar Hearts AFC (KoFAFA)
100. Rannoch AFC (GGPAFL) v Kirkintilloch Thistle AFC (SSMAFL)
101. Renfrew AFC (SSMAFL) v Kilsyth AFC (Cale) or Strathclyde University AFC (GDSMAFL)
102. Royalle Madrid AFC (SSMAFL) v Lenzie Thistle AFC (SSMAFL)
103. Rutherglen AFC (SAFL) v Bridgewater AFC (CSAFL)
104. Salvesen AFC (LEAFA) or Leslie Hearts AFC (KoFAFA) v Easthall Star AFC (SAFL)
105. Shortlees AFC (Ayrshire AFA) v Lanarkshire Forrest AFC (GDSMAFL)
106. Shotts Thistle YMCA AFC (LEAFA) v FC Boukir (DSMAFL)
107. Shotz AFC (MAFA) v Troon Dundonald AFC (Ayrshire AFA)
108. Southside Whitecart AFC (SSMAFL) v Tynecastle AFC (SSMAFL)
109. Springburn Thistle AFC (SSMAFL) v Erskine AFC (GGPAFL)
110. St. James Athletic AFC (DSMAFL) v Kincardine AFC (S&DAFA)
111. St. Joseph's FPs AFC (SAFL) v Glenmuir Thistle AFC (Ayrshire AFA)
112. St. Patricks FPs AFC (CSAFL) v Danderhall Miners AFC (LEAFA)
113. Steins Thistle AFC (CSAFL) v Edusport Academy AFC (CSAFL)
114. Stenhousemuir Community AFC (Cale) v Leven United AFC (KoFAFA)
115. Stewarton United AFC (Ayrshire AFA) v Woodside AFC (GDSMAFL)
116. Stobswell AFC (DSMAFL) v Wolfhill AFC (PAFA)
117. Stonehaven Athletic AFC (AAFA) v Invergowrie AFC (MAFA)
118. Strathclyde University AFC (GGPAFL) or Rossvale Kelvinbridge AFC (SSMAFL) v Strathclyde University AFC (Cale)
119. Syngenta AFC (S&DAFA) v Rothie Rovers AFC (AAFA)
120. Tarves AFC (AAFA) v Anniesland AFC (SECAFL)
121. Tranent AFC (LEAFA) v Colony Park AFC (AAFA)
122. Uddingston Anvil AFC (CSAFL) v Kelty AFC (KoFAFA)
123. United Churches of Ayr AFC (SECAFL) v Bridgeton Vale AFC (SSMAFL)
124. Victoria Croftfoot AFC (GCAFA) v Singer Community AFC (GCAFA)
125. Wellbank AFC (MAFA) v Eaglesham AFC (Cale)
126. Westquarter Violet AFC (S&DAFA) v Port Glasgow Athletic AFC (SSMAFL)
127. Wishaw Wycombe Wanderers AFC (Cale) v West Barns Star AFC (LEAFA)
128. Yoker United AFC (SSMAFL) v Bonnyrigg Rose AFC (LEAFA)

 

 

 


  

 

RJM Sports Sunday Trophy 2018/19

  

RJM Sports Sunday Trophy
2nd Round
Ties Scheduled for Sunday 7th October 2018

 

1. AFC Pollok (GDSCAFL) v Cranhill United AFC (FCSAFL)
2. Baillieston AFC (A&CAFL) v Wheatsheaf Inn AFC (FSAFL)
3. Bardykes Rovers 2016 AFC (FCSAFL) v AFC Silverburn (FCSAFL)
4. Bathgate Thistle AFC (LEAFA) v Viewpark United AFC (A&CAFL)
5. Bingham Athletic AFC (LEAFA) v Broomfield United AFC (FCSAFL)
6. Broughton Albion AFC (LEAFA) v Haggs Tavern AFC (FVAFA)
7. Broxburn AFC (LEAFA) Walkover v Eastend Star AFC (FCSAFL) Withdrawn
8. Brunswick AFC (FCSAFL) v Coatbridge Colts AFC (A&CAFL)
9. Budhill United AFC (FCSAFL) v Blackwood Villa AFC (FCSAFL)
10. Carron Valley AFC (WLSAFL) v Bellshill United AFC (A&CAFL)
11. Carronvale AFC (FVAFA) v Yeoman AFC (FSAFL)
12. Castlemilk Dynamo AFC (FCSAFL) v MacMillan Samba AFC (LEAFA)
13. Colts Athletic AFC (GDSCAFL) v Niddrie Star AFC (LEAFA)
14. Corstorphine Dynamo AFC (LEAFA) v Valley Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA)
15. Craigshill Thistle AFC (WLSAFL) v Victoria Loco 18 AFC (LEAFA)
16. Cumbernauld Colts AFC (A&CAFL) v Duddingston Athletic AFC (LEAFA)
17. CVD AFC (WLSAFL) v Lesmahagow AFC (A&CAFL)
18. Drumchapel United AFC (FCSAFL) v Crownpoint United AFC (FCSAFL)
19. East Kilbride United AFC (FCSAFL) v Annan Town AFC (DSAFL)
20. Eastend Tower AFC (FCSAFL) v Weir Recreation AFC (FCSAFL)
21. Eastwood Mearns "A" AFC (FCSAFL) v Blackhill Brae AFC (A&CAFL)
22. Eastwood Mearns "B" AFC (FCSAFL) v Westwood AFC (GDSCAFL)
23. Edinburgh East AFC (LEAFA) v Rutherglen Rovers AFC (FCSAFL)
24. Fully Rovers AFC (A&CAFL) v Atlantic Quay AFC (GDSCAFL)
25. GB United AFC (ASAFL) v Crichton Campus AFC (DSAFL)
26. Glencairn Thistle AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Edinburgh City AFC (LEAFA)
27. Golden Tee AFC (ASAFL) v Glasgow Irish AFC (FCSAFL)
28. Gotham City AFC (LEAFA) v Lauriston Thistle AFC (LEAFA)
29. Grange AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Todholm AFC (GDSCAFL)
30. Gunners AFC (FSAFL) v Scaur AFC (DSAFL)
31. Harvester AFC (WLSAFL) v Riverside AFC (DSAFL)
32. Highland Park AFC (WLSAFL) v Wellesley AFC (FSAFL)
33. Irvine No1 CSC AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Steadings AFC (FSAFL)
34. Keppochhill AFC (GDSCAFL) v Styx AFC (FSAFL)
35. Kilbirnie United AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Carluke Thistle AFC (A&CAFL)
36. Killie Athletic AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Maryhill Milans AFC (GDSCAFL)
37. Killie United AFC (Ayrshire Sunday AFA) v Eastend Heart AFC (A&CAFL)
38. Lanarkshire Forrest AFC 'A' (A&CAFL) v Edinburgh Caledonian AFC (LEAFA)
39. Livingston CFC AFC (WLSAFL) v Bon Accord AFC (ASAFL)
40. Livingston North AFC (WLSAFL) v Torry Vics AFC (ASAFL)
41. Lochgreen AFC (A&CAFL) v Bullfrog AFC (A&CAFL)
42. Lochore Castle AFC (FSAFL) v Minto Lounge AFC (FSAFL)
43. Meadowbank Wednesday AFC (LEAFA) v East Lane AFC (FCSAFL)
44. Meadowmill AFC (LEAFA) v Corstorphine Timbers AFC (LEAFA)
45. New Stevenston AFC (FCSAFL) v Pathhead AFC (LEAFA)
46. Newcraighall Star AFC (LEAFA) v Glasgow Rovers AFC (FCSAFL)
47. Newmains Hammers AFC (A&CAFL) v Shotts AFC (A&CAFL)
48. Newmains United AFC (FCSAFL) v Newtown AFC (FVAFA)
49. Nithside Colts AFC (DSAFL) v MN United AFC (ASAFL)
50. Palmerston Colts AFC (DSAFL) v Victoria Park AFC (GDSCAFL)
51. Partizans AFC (LEAFA) v Burgh Vale AFC (LEAFA)
52. Pollokshields United AFC (GDSCAFL) v Coatbridge United AFC (A&CAFL) 
53. Polonia Glasgow AFC (FCSAFL) v HSV AFC (FCSAFL)
54. Queenslie AFC (FCSAFL) v Roseburn Thistle AFC (LEAFA)
55. Ruthwell Rovers AFC (DSAFL) v The Bruce Arms AFC (FSAFL)
56. Southside Spartans AFC (GDSCAFL) v GSC United AFC (GDSCAFL)
57. Tamfourhill United AFC (FVAFA) v Bathville Thistle AFC (A&CAFL)
58. Unity AFC (GDSCAFL) v East Calder United AFC (WLSAFL)
59. Vale Rangers AFC (FCSAFL) v Media AFC (FCSAFL)
60. Wallyford Bluebell AFC (LEAFA) v Donner Inn AFC (FVAFA)
61. Wellhouse AFC (FCSAFL) v Alba AFC (LEAFA)
62. West End Bar AFC (FSAFL) v Shirlaws AFC (ASAFL)
63. Westside AFC (LEAFA) v Sky AFC (FSAFL)
64. Wishaw United AFC (A&CAFL) v Roukenglen AFC (FCSAFL)